Hacı Bayram-ı Veli Temalı Kompozisyon Yarışması    -    3. Ankara Fotoğraf Yarışması Duyurusu    -    İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone Uçurulmasının Yasak Olduğu Bölgeler    -    15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI    -    PERSONEL KARTI İŞLEMLERİ    -   
MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM FUARI, MEVLANA KÜLTÜR VE SPOR MERKEZİNDE AÇILDI.

   MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM FUARI, MEVLANA KÜLTÜR VE SPOR MERKEZİNDE AÇILDI.


   İlçemiz bünyesinde eğitim veren tüm Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Mevlana Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen METEF (Mesleki Teknik Eğitim Fuarı) de bir araya geldi. Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT, Belediye Başkanı Mustafa AK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Abdurrahman UZUNOĞLU'nun kurdale kesimi ile açılışı yapılan fuarda, ilçemizde yer alan 12 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim verdikleri toplam 23 alan içerisinden kendilerinin seçmiş olduğu bir alan üzerine tanıtım gerçekleştirdiler.

   Protokol konuşmaları sonrasında ,Kalaba Kız Meslek Lisesi giyim bölümü öğrencileri, ilk olarak kendi tasarladıkları kıyafetlerin tanıtıldığı bir defile ile yer aldılar. Etkinlik Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi’nin yaptığı “Seğmen Gösterisi” ile başlayan açılış programı, Keçiören İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Korosu’nun seslendirdiği türkülerle devam etti. Aşık Veysel ve Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulları ise ilahi ve semazen gösterileri ile programa renk kattılar.

   Ardından protokol heyeti, tüm standları gezerek okul müdürlerinden ve öğrencilerden alan tanıtımları hakkında bilgiler aldılar. Standlarda radyo ve televizyon, grafik ve fotoğraf, çocuk gelişimi ve eğitimi, bilişim teknolojileri vb. mesleki eğitim alanları tanıtıldı. Ayrıca yeni açılan Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi de okul tanıtımları arasında yer aldılar. Program sonunda emeği geçenlere plaket ve teşekkür belgesi takdimlerinde bulunuldu.

 

 

03.05.2017
Toplam 144 kez görüntülendi