Hacı Bayram-ı Veli Temalı Kompozisyon Yarışması    -    3. Ankara Fotoğraf Yarışması Duyurusu    -    İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone Uçurulmasının Yasak Olduğu Bölgeler    -    15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI    -    PERSONEL KARTI İŞLEMLERİ    -   
KEÇİÖREN HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU, TÜRK HALK OYUNLARI ŞENLİĞİNİN 2.Sİ DÜZENLENDİ.


   KEÇİÖREN HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU, TÜRK HALK OYUNLARI ŞENLİĞİNİN 2.Sİ DÜZENLENDİ.

   Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun tarafından ikincisi düzenlenen Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Şenliği 21 Nisan Cuma akşamı saat 20:00´da Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

   Programa Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Keçiören Halk Eğitim Merkezi Müdürü, idarecileri ve çalışanları katıldı.

   2016-2017 eğitim öğretim yılında Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde müzik ve halk oyunları alanında eğitim veren öğretmen ve usta öğreticilerimizin görev aldığı programda 13 farklı bölgeden oyunlar sergilendi. Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ayşe TEKİN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK'da açılış konuşmalarında ülkemizin kültür zenginliği açısından dünyada önemli bir yeri olduğunu ve ikincisi yapılan bu şenlikle Türk Halk Oyunlarımızın ve Türk Halk Müziğimizin gelecek nesillere aktarılmasındaki önemine değindi.

   Ayrıca Ankara ilçeleri arasında Keçiören HEM'in açtığı kurs sayısı ve katılan kursiyer sayısı itibari ile büyük bir başarıya imza attığı yapılan gayretli çalışmaların neticesidir denildi. Tüm davetlilere katılımlarından dolayı ve emeği geçen herkese teşekkür edilerek güzel vatanımızın çeşitli bölgelerine ait geleneksel halk oyunları ve türküler beğeni ile izlendi.

 

 

 

 

 

26.04.2017
Toplam 133 kez görüntülendi