Hacı Bayram-ı Veli Temalı Kompozisyon Yarışması    -    3. Ankara Fotoğraf Yarışması Duyurusu    -    İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone Uçurulmasının Yasak Olduğu Bölgeler    -    15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI    -    PERSONEL KARTI İŞLEMLERİ    -   
İLÇEMİZ ETLİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN "ELİMDEN TUT" ADLI PROJESİ ANKARA KALKINMA AJANSI TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

   İLÇEMİZ ETLİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN "ELİMDEN TUT" ADLI PROJESİ ANKARA KALKINMA AJANSI TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.

   İlçemiz Etlik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşe Özmen’in Başkanlığındaki proje ekibi hazırlamış olduğu ve Ankara Kalkınma Ajansı 2015 yılı 2. dönem teklif çağrısı, ‘sosyal sorunların çözümünde yenilikçi yöntemler mali destek programına sunulan "ELİMDEN TUT" projesi kabul edilerek Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur.

   Projede Ankara ilinde bulunan dezavantajlı gruplardan olan göçmen, işsiz ve engelli gençlerin meslek kurslarıyla sertifikalandırılması sağlanarak onların sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama aktif katılımı ve bireyler arası fırsat eşitliğini sağlamak amaçlanmaktadır. Proje kapsamında toplam 65 kursiyere Giyim Üretim Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Bilişim Teknolojileri olmak üzere kursiyerlerin tercihlerine göre üç farklı alanda meslek kursları verilerek onların sertifikalandırılması sağlanacaktır.

   Ayrıca proje ile İlçemizdeki kurumları arasında, dezavantajlı grupların meslek eğitimi alması ve istihdamının sağlanması konusunda iş birliğinin arttırılması ve sürdürülebilir bir model oluşturularak sosyal sorunların çözümüne katkı sağlanması hedeflenmiştir. Proje 12 ayda tamamlanacaktır.
Projenin yürütülmesine Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortağı, Keçiören Belediye Başkanlığı, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mavider- Merhamet Adalet Vefa ve İyilik Yardımlaşma Derneği de proje iştirakçisi olarak katkı sağlayacaktır.

   Projenin tanıtım programına Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, Şube Müdürü Faruk ARSLAN, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

 

06.04.2017
Toplam 441 kez görüntülendi