Hacı Bayram-ı Veli Temalı Kompozisyon Yarışması    -    3. Ankara Fotoğraf Yarışması Duyurusu    -    İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone Uçurulmasının Yasak Olduğu Bölgeler    -    15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI    -    PERSONEL KARTI İŞLEMLERİ    -   
ÇANAKKALE DESTANI, KARTALTEPE KENT ORMANINDA KURULAN ÇANAKKALE PLATOSUNDA YENİDEN CANLANDIRILDI.

   ÇANAKKALE DESTANI, KARTALTEPE KENT ORMANINDA KURULAN ÇANAKKALE PLATOSUNDA YENİDEN CANLANDIRILDI.

   Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümü, Keçiören Belediyesi tarafından Kartaltepe Kent Ormanında kurulan platoda yeniden canlandırılıyor. Çanakkale Destanın önemli anlarının canlandırıldığı plato, “Soğanlıdere Şehitliği, Köy Yeri Asker Uğurlama, Seyit Onbaşı, Çıkartma Harekatı, Anafartalar Savunması, Kahraman Türk Askeri ve Sargı Yeri” adlı 7 bölümden oluşuyor. Platoda ayrıca Çanakkale Zaferi’ne ait fotoğraflar ile Çanakkale Müzesinden getirilen ve savaştan arta kalan 4 bin askeri malzemenin yer aldığı bir sergi de bulunuyor.

   Platonun açılış törenine şehit yakınları, Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmalarda, Ankara Milletvekili Jülide SARIEROĞLU, Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK tarafından, Çanakkale'de yazılan olağanüstü destan ruhunun gelecek nesillere aktarılması gerektiği vurgulanırken bütün şehitlerimizi rahmetle anıldı. 

   Protokol konuşmalarının ardından platonun açılışı dualarla yapıldı. Platoyu gezen Keçiören Kaymakamı ve protokol heyeti, savaşa ilişkin canlandırmaları ilgiyle izledi. Çanakkale Platosu 8 Nisan’a kadar gezilebilecek.

        

 

                                                              

04.04.2017
Toplam 56 kez görüntülendi