Hacı Bayram-ı Veli Temalı Kompozisyon Yarışması    -    3. Ankara Fotoğraf Yarışması Duyurusu    -    İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone Uçurulmasının Yasak Olduğu Bölgeler    -    15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI    -    PERSONEL KARTI İŞLEMLERİ    -   
12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ KUTLANDI

   12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ KUTLANDI


   12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile hazırlanan program ile 10 Mart 2017 günü, Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

   Programa Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, Keçiören Müftüsü İhsan İLHAN, Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve birçok velimiz izleyici olarak eşlik ettiler. Program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Keçiören Müftümüz Sayın İhsan İLHAN’ın sesinden Kur’an’ı Kerim Tilaveti ile başladı. Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Sayın Saadet TUNCA günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Şehitlerimizi yâd ederek sözlerini sonlandırdılar.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK ve Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT, Büyük Üstad, Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un marşımız ile ilgili duygu ve düşüncelerine konuşmalarında yer verdiler. Program, öğrencilerimizin şiirleri, İstiklâl Marşı’nın yazılışı ve kabul edilişinin canlandırılması, oratoryo ve okulumuzun korosunun seslendirdiği türkü ve marşlarla devam etti.

12.03.2017
Toplam 129 kez görüntülendi